Natasza Ziółkowska-Kurczuk

Urodzona w Poznaniu. Reżyserka filmowa, scenarzystka i dziennikarka. Od 1990 roku pracownik naukowy UMCS w Lublinie; obecnie adiunkt ze stopniem doktora habilitowanego w Instytucie Kulturoznawstwa. Od 1993 roku na stałe współpracuje z TVP S.A. Oddziałem w Lublinie i z TVP S.A. w Warszawie, a także z producentami prywatnymi. Od 1993 roku na stałe współpracuje z Oddziałem Terenowym w Lublinie, z TVP S.A. w Warszawie i Społecznym Ogniskiem Baletowym w Lublinie oraz Domem Wydawniczym „Rafael” w Krakowie (realizacja filmów edukacyjnych).

Laureatka m. in. Srebrnego Krzyża Zasługi (2004), Medalu Prezydenta Miasta Lublin, Nagrody Artystycznej Dyrektora Festiwalu III Międzynarodowego Festiwal Filmów Historycznych i Wojskowych w Warszawie, za film „Komeda, Komeda…” (październik 2012) oraz Nagrody Artystycznej Miasta Lublin za 2013 rok.

 

Luc Morren

Choreograf i pedagog od lat związany z zespołem Imago Tijl, akademią NIKO, Pantarei, Musart oraz słynnym chórem dziewczęcym Scala. Spektakle z choreografiami jego autorstwa pokazywane były m. in. w Hiszpanii, Portugalii, Polsce, USA, Chinach, Afryce Południowej, Szwajcarii, Meksyku, Emiratach Arabskich i Izraelu.

Jako choreograf współpracuje z wieloma grupami baletowymi m. in. Dansacademie Brabant w Holandii, Sidartha w Brukseli, Symbolica w Genk a także z Ogniskiem Baletowym w Lublinie. Prowadzi zajecia z uczniami Sint-Hubertuscollege w Neerpelt oraz zasiada w jury prestiżowej belgijskiej nagrody tanecznej imienia Mathilde Schroyens. Jest reżyserem wyjątkowych widowisk (jedno z nich Amoureus rozwijało się na przestrzeni 10 dni a kulminacją przedstawienia był taniec solowy do choreografii Luc’a w wykonaniu głównego solisty Królewskiego Baletu Flandrii Wim’a Vanlessen).

W 1995 roku został laureatem nagrody artystycznej belgijskiego miasta Lommel za zekranizowane przez RITS w Brukseli przedstawienie Hic iacet Corpus.

Z powodzeniem zajmuje się pisarstwem (jest autorem powieści Classe de danse i tomu poezji Cocon, inspirowanego twórczością rzeźbiarza Lut Valkenborgh), jego tekst Uit de dansdoos poslużył za isnpirację dla znanego belgjskiego artysty Koen’a Lemmens. Współpracuje też z belgijskim kompoztorem Jeroen’em de Brauwer m. in. nad multimedialnymi widowiskami muzycznymi np. Stadsschilderingen.