Alicja Kowalczyk

Absolwentka Wydziału Pedagogiki i Psychologii (ze specjalnością pedagogika w zakresie pracy kulturalno-oświatowej) Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz Wyższego Zawodowego Studium Tanecznego w Warszawie gdzie przez 4 lata uczestniczyła w zajęciach z legendarnymi postaciami związanymi ze sztuką tańca w Polsce m. in. Marią Gwardys (technika tańca klasycznego), Jerzym Gogołem - pedagogiem i choreografem Teatru Wielkiego Opery i Baletu w Warszawie (technika i taniec charakterystyczny), Elżbietą Romonow (historia tańca i baletu), Jadwigą Hryniewiecką (polskie tance narodowe), Janiną Marcinkową (taniec ludowy) i Jadwigą Chojnacką (taniec historyczny).

Od 1982 związana z SOB (prowadziła zajęcia z technik tanecznych i tańca w grupach młodszych), od 1 września 1990 roku pełni funkcję dyrektora SOB. Pedagog i choreograf, w SOB prowadzi zajęcia z tańca oraz z historii tańca i baletu.

Od 1995 roku organizuje i współtworzy Międzynarodowe Dziecięco-Młodzieżowe Spotkania Baletowe jako współautorka scenariuszy i kierownik artystyczny.

Jej wieloletnia działalność na rzecz upowszechniania kultury polskiej przyniosła jej liczne nagrody i odznaczenia m. in. "Zasłużony działacz kultury", Nagrodę Kulturalną Województwa Lubelskiego z okazji Jubileuszu 45-lecia i 50-lecia Społecznego Ogniska Baletowego, Medal Prezydenta Lublin, odznakę „Przyjaciel Dziecka” oraz dwukrotnie Srebrny Krzyż Zasługi przyznany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W 2017 roku z okazji Jubileuszu 60-lecia SOB i 700-lecia Lublina otrzymała od Prezydenta Miasta Lublin Medal wybity z tej okazji.

Walentyna Łysenkowa

Profesor w katedrze choreografii Narodowego Białoruskiego Uniwersytetu Kultury i Sztuki. Współpracuje ze Społecznym Ogniskiem Baletowym od 1990 roku. Prowadzi zajęcia z techniki tańca klasycznego i przygotowuje dla nas choreografie.

 

Zbyszek Czapski-Kłoda

Cz2.jpg

Absolwent Warszawskiej Szkoły Baletowej. Ukończył studia na wydziale zarządzania w WSFiZ w Warszawie. Tancerz Polskiego Baletu Narodowego w Teatrze Wielkim w Warszawie. Przez 8 lat solista baletu w Theater und Philharmonie Essen w Niemczech. Pedagog tańca klasycznego w Państwowym Zespole Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Współpracował z najwybitniejszymi choreografami tańca XX wieku w Polsce i za granicą min. z: Krzysztof Pastor, Emil Wesołowski, Maurice Bejart, Glen Tetley, Hans van Mahnen, Rudi van Danzing, Niels Christie, Ohad Naharin.

Laureat Międzynarodowego Konkursu Choreograficznego im. Sergiusza Diagilewa w Łodzi. Gościnny choreograf w Warszawskiej Szkole Baletowej, w PZPiT Mazowsze oraz w Warszawskiej Operze Kameralnej i Polskiej Operze Królewskiej w Warszawie. Założyciel fundacji “Centrum Tańca Współczesnego” w Warszawie z którą zrealizował wiele projektów choreograficznych, edukacyjnych oraz prowadził warsztaty tańca klasycznego i współczesnego dla dzieci i młodzieży w wielu studiach tanecznych i instytucjach kultury.

 

Sergiusz Najenko

Tancerz, choreograf, pedagog Teatru Narodowego Opery i Baletu im. S. Kruszelnickiej we Lwowie, współpracuje z Państwową Szkołą Baletową we Lwowie.

Przygotowuje dla nas układy choreograficzne oraz od dłuższego czasu przyjeżdża do Lublina ze swoimi uczniami ze Lwowa, którzy występują dla polskiej widowni podczas Koncertów Rocznych i Międzynarodowych Dziecięco-Młodzieżowych Spotkań Baletowych.

 

Ewelina Kruk

Absolwentka Społecznego Ogniska Baletowego, Białoruskiego Narodowego Uniwersytetu Kultury i Sztuki (kierunek: Sztuka Choreografii, specjalizacja: artysta, tancerz, pedagog i choreograf). Artysta baletu w Operze i Filharmonii Podlaskiej i Teatru Rampa.

Współpracuje z SOB gdzie prowadzi zajęcia z techniki tańca klasycznego i tańca charakterystycznego, przygotowuje choreografie do Koncertów Rocznych i Międzynarodowego Wieczoru Tańca odbywającego się podczas Międzynarodowych Dziecięco – Młodzieżowych Spotkań Baletowych.

W 2017 przygotowała choreografie do Koncertu Jubileuszowego w którym wystąpiła też jako nasz Gość Specjalny.

 

MARIA MICEK

Studentka Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Lodzi na kierunku Choreografia i Techniki Tańca. Umiejetności taneczne zdobywała w szkole tańca UDS, Lubelskim Teatrze Tańca i Centrum Baletowym Neoclassica w Warszawie.

W SOB prowadzi zajęcia z tańca współczesnego w grupach starszych.

MAGDALENA LITWIN, dominika puacz

Prowadzą zajęcia z rytmiki i umuzykalnienia z młodszymi grupami naszych uczniów.

Aleksandra Brulińska

Prowadzi zajęcia z tańca w grupach najmłodszych.

Aleksandra jarecka

Od 2018 rozpoczyna pracę w Ognisku prowadząc zajęcia z tańca współczesnego oraz jazzu w grupach zaawansowanych naszych uczniów.

Absolwentka Społecznego Ogniska Baletowego, III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej  oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. Im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie na kierunku fortepian i rytmika. Studentka drugiego roku studiów magisterskich lingwistyki stosowanej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. 

Od 2010 do 2017 tancerka Teatru Muzycznego w Lublinie. W 2014 uzyskała dyplom artysty- tancerza wydany przez ZASP- Stowarzyszenie Polskich Artystów Teatru, Filmu, Radia i Telewizji, członka International Federation of Actors. W 2017 otrzymała kontrakt w jednym z najstarszych i najbardziej prestiżowych teatrów rewiowych w Paryżu- LA NOUVELLE EVE, gdzie tańczyła w głównej obsadzie słynnego spektaklu ,,Paris, je t’aime”. Swój warsztat doskonaliła między innymi w Sydney Dance Company w Australii.

 

Sofia Kiykovska  

Absolwentka Lwowskiej Szkoły Baletowej i Sportowej i tancerki Teatru Muzycznego w Lublinie, dzielić się będzie swoim doświadczeniem na zajęciach z akrobatyki z małymi i średnimi grupami Ogniska. W nowym roku szkolnym prowadzi tez zajęcia z baletu klasycznego w grupach młodszych.


Bozena Hetel-Gajos

Prowadzi zajęcia z tańca ludowego z młodszymi i średnimi grupami naszych uczniów.